top of page
Logo_Agency 451.jpg

Blog

agency 451

  • Фото автораДмитро Семеновський

Як зробити [ідеальний звіт] по рекламі?

Оновлено: 22 квіт. 2021 р.У роботі рекламіста звіти займають значну частину роботи. І важливі вони не тільки для клієнта, але й для самого спеціаліста з реклами. Адже переглядаючи недільний або місячний звіт, можна переглянути показники і виявити чи стабільно ми рухаємось у плані KPI (показників ефективності) чи може відбувся спад і треба вплинути на ситуацію. Клієнт же переглядаючи звіти може робити відповідні висновки для себе (може треба переглянути бюджети задля збільшення продажів, або навпаки зменшити, бо вже не сезон чи ще з якихось причин)

Звичайно під час звітів необхідні коментарі від спеціаліста, що зробили/робимо для досягнення кращих показників або запропонувати нові ідеї/формати реклами.

Звіти краще автоматизувати, це знімить рутинну частину роботи зі спеціаліста, а зекономлений таким чином час можна використати для висновків по рекламі та знайти можливості для росту.

Розглянемо звітність за допомогою Google Data Studio


Стартова сторінка має список вже налаштованих звітів. Зверху можна нажати “+” та створити пустий звіт.Але це не рекомендується робити для новачків, краще почати з запропонованих шаблонів.Наприклад вибравши шаблон Google Ads overview (реклама Google) відкриється вже готовий набір даних для Google AdsКлікаємо справа зверху кнопку “ВИКОРИСТАТИ ШАБЛОН”.

Далі ми повинні зв’язати з цим шаблоном свої дані. Вибираємо нове джерело - створити джерело данихНа даний час таких конекторів 18 тільки від еко-системи Google, наприклад Google таблиці, Google Analytics, Google Ads. А взагалі їх ще +161 від від сторонніх сервісів аналітики, Facebook, MailChimp та ін. І ви можете підтягнути декілька необхідних вам конекторів. Тобто Google Data Studio представляє великі можливості для звітів.
Ми розглянемо на прикладі конекторів Google Analytics, Google Ads. Отже, спочатку вибираємо Google Ads. Зазначу, що необхідно бути залоніненим на Google Data Studio та GA на одному і тому ж email.

Вибираємо необхідний аккаунт Google Ads - та клікаємо на кнопку Підключити справа зверху. Та Додати до звітуДалі тиснемо Копіювати звітГотово, тепер у цей шаблон підтягнулися дані з нашої рекламної кампаніїПробіжимося по пунктам меню. Зверху знаходиться меню керування, де можна вибрати будь-який об’єкт для відображення - Діаграми, Таблиці, ТекстСправа знаходиться додаткове меню для конкретної дії. Наприклад, якщо ви просто на головній сторінці, відкрите меню редагування стилів звіту, темний-білий стиль макету.

Або розміри макету.

Клікнувши на графік, відкриється відповідне меню для налаштування графіку.Причому меню поділене на 2 колонки. Перша колонка відповідає за налаштування даних для відображення у графіку. Наприклад вибрати будь-який показник з Google Ads.Другий стовпець відповідає за налаштування стилів. (кольори, розмір шрифтів і тд)Тепер можна додати інший коннектор - Google Analytics. Наприклад наша ціль показати не просто кліки по рекламним кампаніям, а Дохід та ROAS (рентабельність інвестицій у рекламу)

Клікаємо у меню зверху - Ресурс - Керувати джерелами данних. Додаємо Google Analytics (так як це робили на початку з Google Ads)Тепер коли ми виберемо у меню зверху Таблиця - вставити таблицю, то у боковому меню робимо наступні дії

1. вибираємо джереро - Усі дані по веб сайту (тобто Google Analytics).

2. Опускаємось нижче, вибираємо параметр для аналізу - Кампанії

3. А щоб вибрати цільові показники Дохід та ROAS просто вказуємо відповідні показники. 4. Ше нижче у полі Сортувати - вказуємо Дохід в Adx. Готово.Тепер можна навести красоту таблиці. Перйти на Стиль - і у стовпцях вибрати не Числа, а Карта інтенсивності. Так дані будуть ще й підсвічуватись градієнтом. Так зручно аналізувати даніЦе звичайно описані не усі можливості Google Data Studio, але у результаті можна кастомізувати та створити наприклад ось такий інформативний звітЗвертайтесь до нашого агентства і ми налаштуємо вам рекламу та подібний звіт!


391 перегляд1 коментар

Останні пости

Дивитися всі

1 Comment


alinateren
Jan 03, 2020

Цікаво, дякую за детальну інструкцію!

Like
bottom of page